Dažkārt cilvēki domā – ja kāpņu telpai ir atslēga, tad tajā var atstāt velosipēdu, un, ja ir kārtīgas dzelzs durvis, tad maciņu droši var atstāt mēteļa kabatā. Taču atslēgu meistars brīdina, ka ar durvīm vien nebūs gana un ir jāparūpējas arī par slēdzeni.

“Kad cilvēks pērk durvis, viņš domā, ka metāla durvis ir nopircis un ar to viss ir cauri. Bet tās jāaprīko ar slēdzeni. Te sākas, ka cilvēks sāk ekonomēt, izvēlas vislētāko, ko zagļi zina,” stāsta diplomēts atslēgu meistars Aleksis Koziorovs.

Lētas slēdzenes zagļi samērā vienkārši atmūķē vaļā. Tomēr izrādās – 100% drošībā nebūs arī aiz visdārgākajām atslēgām. “Desmit inženieri rūpnīcā domā, kā uztaisīt slēdzeni, lai to neatvērtu, un 1010 domā, kā to atvērt. Nu, kurš uzvar? Protams, tas 1010. Nav nekas tāds, ko nevar atvērt,” atklāj atslēgu meistars.

Tiesa gan, rūpīgi apsargātos īpašumos zagļi tāpat vien nelauzīsies. Bet, ja nolems tur iekļūt, tad labi zinās, ko viņi grib atrast, jo iepriekš jau būs veikuši rūpīgu izpēti. “Arī apsardze nav glābiņš. Ja tā [zagšana] ir rūpīgi plānota un zina, ka ir [noskatītā manta], ātri ieskrien, trīs minūšu laikā paķer un aizskrien prom,” stāsta apdrošināšanas “Balta” atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Pēdējos gados gan zādzību skaits ir nemainīgs – vidēji dienā tiek apzagti pieci mājokļi. “Gandrīz vai piektdaļa no zādzībām mājokļos ir, brīvi piekļūstot, kad paši iedzīvotāji nav aizslēguši durvis un logus un paši atvieglo zagļiem darbu. Lielāks risks ir darba dienas laikā, kad cilvēku nav mājās,” stāsta Valsts policijas Kriminālpolicijas pārvaldes pārstāvis Dāvis Ķepītis.

“Ja baidāmies par savu lielo plazmas televizoru, tad to zog ļoti retos gadījumos. Lai gan tas dārgs, to ir neērti, grūti aiznest. Pamatā zog naudu un dārglietas. Tas ir vienkāršākais, ko var viegli savākt,” stāsta apdrošinātāja pārstāvis Savickis.

Tomēr visvairāk zagļus pievilina ātrs un viegls laupījums, un izrādās, ka dažu minūšu laikā lētas slēdzenes var attaisīt jebkurš. To pierāda arī raidījuma “4.studija” veiktais eksperiments, kas parāda – atmūķēt trīs dažādas slēdzenes ir vien nepilnu pāris minūšu lieta. Profesionālis to izdara vēl veiklāk. Līdz ar to ar labām durvīm vien nepietiek – vērts parūpēties arī par slēdzeni.

Avots http://www.lsm.lv/